Belianska jaskyňa, Vysoké Tatry – Tatranská Kotlina

Belianska jaskyňa je jednou z najznámejších jaskýň na Slovensku a patrí medzi najstaršie a najnavštevovanejšie jaskyne vo Vysokých Tatrách. Nachádza sa v Belianskych Tatrách. Jaskyňa je známa svojou bohatou vápencovou výzdobou. Belianska jaskyňa je približne 3 500 metrov dlhá, pričom verejnosť má prístup k cca 1 135 metrov dlhej trase. Návštevníci môžu vstúpiť do jaskyne so sprievodcom a preskúmať jej úžasnú podzemnú krásu. Počas prehliadky môžete obdivovať rôzne formy vápencových útvarov a dozvedieť sa viac o histórii a tvorbe jaskyne. Belianska jaskyňa je dôležitou turistickou atrakciou na Slovensku a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do podzemného sveta. Je to skvelé miesto na objavovanie prírodných krás a zážitok, ktorý vás prenesie do tajomného sveta pod zemou.

Tatranská kotlina je údolná časť pohoria, ktorá je obklopená vysokými hrebeňmi a vrcholmi. V Tatranskej kotline sa nachádzajú niektoré z najznámejších turistických stredísk v Tatrách, ako sú napríklad Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Štrbské Pleso a mnohé ďalšie. Tatranská kotlina je tiež známa svojimi krásnymi horskými dolinami, jazerami a vodopádmi. Turisti tu môžu objavovať nádhernú prírodu, vysoké hory a prechádzať sa po mnohých turistických chodníkoch a cyklotrasách.

Dĺžka objavených miest v jaskyni je takmer 4km. Pre návštevníkov je však sprístupnených 1370m.
Počas prehliadky prejdete aj Hudobnou sieňou. Miesto má veľmi dobrú akustiku a občas sa tu konajú koncerty vážnej hudby. Nám počas prehliadky hrala hudba od Sarah Brightman.