Jezersko - Pieniny - Belianské Tatry

Možností výletov v okolí chaty Magura

Plavba na pltiach po dunajci

Splav na pltiach po Dunajci je hlavnou atrakciou Pienin a celého Zamaguria.Pltníctvo bolo záležitosťou len šľachty –grófov, barónov, županov a ich rodinných príslušníkov. Dnes sa môže po Dunajci plaviť každý. Táto atrakcia je vyhľadávaná turistami z celého sveta. Aj vy si môžete odniesť množstvo silných dojmov zo splavovania najväčšího kaňona v Strednej Európe –kaňóna rieky Dunajec. Pltnické súpravy vedú skúsení krojovaní gorali-pltníci. Doprava späť je zabezpečená kyvadlovou dopravou, bicyklami, alebo pešo cestou popri toku Dunajca. (18 km)

Jezerské jazero

Jazero je atraktívnym cieľom turistov v Pieninách a Belianských Tatrách.TTáto prírodná rezervácia vznikla po kryhovom zosuve na flyšovom súvrství.Nachádza sa v ochrannom pásme Pieninského narodného parku o rozlohe 2,18 ha, v nadmorskej výške 919 m n.m. Maximálna dĺžka jazera je 110 m, širka 74 m a najväčšia hĺbka 6 m a hladina kolíše v rozpätí 2 metrov.

Bachledka

Opačná strana Bachledovej doliny s nástupnou lanovkou sa náchádza na konci obci Jezersko vzdialené iba 900 m od chaty. Aktraktívne lyžiaské kopce v zime. Aktracie v lete :
 • BOBOVÁ DRÁHA najdlhšia bobová dráha v Tatrách.
 • BIKEPARK Adrenalínová jazda DH traťami bike parku.
 • NÁUČNÝ CHODNÍK lúštenie úloh na náučnom chodníku.
 • DISCGOLF Discgolg na 9-jamkovom ihrisku.
 • Vyhliadková veža

  Vychutnajte si pohľad na pieninské Tri Koruny a Belianské Tatry. V lete 2011 bola na hrebeni Magury postavená 14 metrov vysoká vyhliadková veža. Má štiry poschodia a na najvyššom poschodí je umiestnený ďalekohľad. Súčasťou je panoramatická mapa so zaznačenými vrcholmi.Ďalšími tursiticky atraktívnymi výletmi sú túry na:
 • Razcestie pod Bukovinou (1:45 h)
 • Malú Poľanu (2:30 h)
 • Slodičovský vrch (3:00 h)
 • Ždiar Kaplnka (3:45 h)
 • Tri koruny a Sokolica

  Tri Koruny sú tvorené piatim skalnatými vežami, majúc podobu koruny. Na najvyššej veži Okraglica (982 m.n.m.) sa nachádza vyhliadková terasa pre 15 osôb, ktorá poskytuje panoramatické výhľady na okolité Pieniny a Vysoké Tatry.Výstup na vrchol Troch Korún sa začína v obci Sromowce Nizne (PL) – tu sa dá dostať jednoducho z obce Červený Kláštor vďaka pešej lávke ponad rieku Dunajec. Upraveným chodníkom vedie túra až na vrchol Troch korún - Okraglicu, kde nájdete "KASSU" s predajom vstupeniek. Lístok 1 € je platný pre výstup na Sokolicu, ale aj na Okraglicuv ten istý deň. (18 km)

  Rafting Pieniny

  Ponúkame Vám splav rieky Dunajec, ktorá vyhĺbila nádherný kaňon - prielom Dunajca - a na úseku 18 km tvorí hranicu s Poľskom. Rieka preteká cez Národný park PIENINY a ročne sa po nej splavia tisíce ľudí.Splav je vhodný aj pre osoby, ktoré nikdy nesedeli v člne ( rodiny s deťmi, firemné akcie a pod.), kde Vás počas splavu sprevádza inštruktor.Po ukončení splavu sa môžte vrátiť na nástupište pešo, alebo na horskom bicykli po náučnom "Pieninskom" cyklo-chodníku okolo rieky, prípadne autobusom.